Методична скарбничка


Сценарій літературно- музичного вечора "Стояла я та слухала весну", присвяченого Лесі Українці на українській та німецькій мовах.

22.05.2026 м.Дюрен


Дорога українська громадо та друзі української культури, 

 ми раді вітати вас сьогодні на особливій події - тематичному вечорі "Cтояла я і слухала весну", присвяченому творчості видатної української поетеси, драматургині, перекладачки, громадської діячки —Ларисі Петрівні Косач- легендарній Лесі Українці. 

 В тяжкі часи, коли наша Батьківщина виборює свободу й незалежність, поезія Лесі Українки стає нам особливо близькою та сучасною.

 Хвилина мовчання 
 Просимо вас вшанувати память усіх наших цивільних громадян та військовослужбовців, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України. 
 Схилимо голови, аби вшанувати пам'ять усіх, хто загинув за нашу свободк і незалежність. 

 Після хвилини мовчання 
 Вічна память всім полеглим героям та невинним жертвам. 
 Дякуємо за вшанування.
 Просимо сідати.

 Цю чудову події підготували для вас учасники Читацького клубу”Джерело” та музичний ансамбль “Зорецвіт” за підтримки обєднання СОD. 

 Познайомтесь з ініціативою Читацького клубу “Українська книга німецькомовним друзям України” Презентація 

 Ми проимо вас підтримати нашу ініціативу - збір коштів для придбання книг класиків української літуратури в німецькому перекладі. Кожний ваш внесок допоможе в популяризації українск.літ серед німецькомовної аудіторії. 

 Перебуваючи в Німеччині ми надзвичайно гостро відчуваємо силу слова Лесі Українки, яке вчить нас не скорятися долі, не зрікатися своїх ідеалів і не втрачати світла надії навіть у найтемніші часи. 

 Щоб пригадати основні факти біографії Лесі Українки пропонуємо вашій увазі перегляд документального фільму “Л.Українка. Біографія, Цікаві факти” 

 Поезія Лесі Українки— це музика українського серця, що звучить крізь століття, закликаючи нас долати сум, зневіру та обирати життя, надію та дію. 

 Зоріана Кюнель -керівник ансамблю “Зорецвіт” разом з донькою Марією виконають музичну композицію “Вишеньки” про гармонію людини і природи.

 Поезія Лесі Українки, це гімн вірі, світлу та сподіванням на краще, попри будь-які життєві незгоди. “Стояла я і слухала весну” - читає Таня Вольська. 

 Про здатність людини відроджуватись та перемагати темряву в серці розповість Анна Герасько.
 Вірш “Перемога” 

 Наша подруга, білоруска Лідія Комаровські прочитає “Давня весна” про силу природи, краси та оптимізму. Відчуйте тепло вірша на білоруській мові. 

 Ання Дячок дарує нашій увазі музичну інтерпритацію вірша “Як дитиною бувало”, який вчить, не втрачати оптимізм та любов до життя. 

 Іван Граждан розповість вірш “Вечірня година” , який Леся Українка присвятила матері Олені Пчілці, в ньому вона оспівує гармонію природи та красу українського села. 

 “Вже сонечко в море сіда” поетеса зворушливо передає милування кожною миттю та гармонією навколишнього світу, прочитає Ірина Добрина 

 Вірш “Хотіла б я піснею стати” це ніжна і глибока сповідь душі, яка прагне свободи, щоб дарувати людям радість та розраду у важкі хвилини, читає Ніна Сапега 

 Музичний ансамбль “Зорецвіт” про силу, що об’єднує українців навіть за кордоном і допомагає зберігти свою культуру та внутрішню опору - “Надія”

 Про незламність духу, вірність своїм ідеалам та готовність боротися за мету попри будь-які перешкоди “Мріє, не зрадь!” читає Озеранська Раїса

 Вікторія Гавриленко прочитає вірш “Скрізь плач, і стогін, і ридання” , в якому Леся Українка закликає до активної боротьби за свободу та усвідомлення особистої відповідальності за майбутнє.

 Патріотичні почуття- безмежна любов до України, біль за долю Батьківщини під гнітом російської імперії та заклик до національного визволення народу. “І все таки до тебе думка лине” читає Лідія Коморовскі.

 Вірш “Contra spem spero” ,що з латини перекладається як- “Без надії сподіваюсь!” - це гімн незламності духу, оптимізму за будь-яких життєвих обставин та віри в перемогу , читає Анна Герасько

 “Лісова пісня” - найвідоміша драма письменниці, перекладена багатьма мовами світу є справжньою перлиною української літератури, що поєднує народну міфологію, поєтичну мову та філософські роздуми про сенс життя.

 Інсценівку уривка “Лісової пісні” дарують нашій увазі Лєна Слепченко та Марія Матвійчук. Останній монолог Мавки з драми-феєрії “Лісова пісня” про безсмертя душі та вічну силу кохання прочитає Вікторія.

Ансамбль “Зорецвіт” дарує нам можливість у музичному супроводі особливо глибоко відчути життествердну силу слів знаменитого вірша “Без надії сподіваюсь!”. 

 Нехай творчість Леся Українка буде для нас, українців у Німеччині, невичерпним джерелом сили, натхнення та віри в майбутнє. 

 Нехай у наших серцях завжди живе любов до України, яка дарує світло, єдність і силу рухатися вперед.

 І нехай ця сила віри, надії та любові долає кордони, підтримує наших людей на Батьківщині у час війни, додає мужності, єдності та наближає мир і перемогу України.

Запрошую всіх учасників на сцену для колективного фото

Обмін думками, враженнями.




Liebe ukrainische Gemeinschaft und Freunde der ukrainischen Kultur! 

Wir freuen uns sehr, Sie heute zu einer besonderen Veranstaltung begrüßen zu dürfen — dem Themenabend „Ich stand und lauschte dem Frühling“, der dem Schaffen der herausragenden ukrainischen Dichterin, Dramatikerin, Übersetzerin und gesellschaftlichen Aktivistin Laryssa Petriwna Kosatsch, der legendären Lesja Ukrajinka, gewidmet ist. 

In schweren Zeiten, in denen unsere Heimat um Freiheit und Unabhängigkeit kämpft, wird die Poesie von Lessja Ukrajinka für uns besonders nah und aktuell. 

Schweigeminute 

Wir bitten Sie, aller Zivilisten und Soldaten zu gedenken, die infolge der bewaffneten Aggression Russlands gegen die Ukraine ihr Leben verloren haben. 

Senken wir unsere Köpfe, um das Andenken all jener zu ehren, die für unsere Freiheit und Unabhängigkeit gefallen sind. 

Nach der Schweigeminute 

Ewiges Gedenken allen gefallenen Helden und unschuldigen Opfern. 

Wir danken Ihnen für das gemeinsame Gedenken. 

Bitte nehmen Sie wieder Platz. 

Wie bitten Sie, die Initiatieve des Leseklubs “Die ukrainischen Bücher für deutschsprachlige Freunde der Ukraine” zu unterstützen, 

und sich an der Spendensammlung für den Kauf von Büchern von Lesja Ukrajinka, T,Schewtschenko sowie anderer ukrainischer Autorinnen und Autoren in deutscher Ubersetzung zu beteiligen. 

Während wir in Deutschland leben, spüren wir die Kraft der Worte Lessja Ukrajinkas besonders intensiv. Ihre Werke lehren uns, uns dem Schicksal nicht zu beugen, unsere Ideale nicht zu verraten und selbst in den dunkelsten Zeiten das Licht der Hoffnung nicht zu verlieren. 

Am Anfang empfehlen wir euch den Dokumentarfilms „Lessja Ukrajinka. Biografie. Interessante Fakten“ anzuschauen.

Die Poesie von Lessja Ukrajinka ist die Musik des ukrainischen Herzens, die durch die Jahrhunderte klingt und uns dazu aufruft, Trauer und Verzweiflung zu überwinden und uns für Leben, Hoffnung und Handeln zu entscheiden. 

1- Sorjana Künel — Leiterin des Ensembles „Zorezwit“ — wird gemeinsam mit ihrer Tochter Maria die musikalische Komposition „Kirschlein“ aufführen — ein Werk über die Harmonie zwischen Mensch und Natur. 

2-Die Poesie von Lessja Ukrajinka ist eine Hymne an den Glauben, das Licht und die Hoffnung auf eine bessere Zukunft — trotz aller Schwierigkeiten des Lebens. 

Das Gedicht „Ich stand und lauschte dem Frühling“ wird von Tanja Wolska vorgetragen. 

3-Über die Fähigkeit des Menschen, sich zu erneuern und die Dunkelheit im Herzen zu besiegen, spricht Anna Herasko mit dem Gedicht „Der Sieg“. 

 4-Unsere Freundin aus Belarus, Lidija Komarowski, trägt das Gedicht „Der alte Frühling“ vor — ein Werk über die Kraft der Natur, die Schönheit und den Optimismus. Spüren Sie die Wärme dieser Poesie in belarussischer Sprache. 

5-Anna Djatschok präsentiert uns eine musikalische Interpretation des Gedichts „Als ich ein Kind war“, das dazu ermutigt, Optimismus und Lebensfreude niemals zu verlieren. 

6-Iwan Hradschan trägt das Gedicht „Abendstunde“ vor, das Lessja Ukrajinka ihrer Mutter Olena Ptschilka widmete. Darin besingt die Dichterin die Harmonie der Natur und die Schönheit des ukrainischen Dorfes. 

7-Im Gedicht „Schon sinkt die Sonne ins Meer“ vermittelt die Dichterin auf bewegende Weise die Bewunderung für jeden Augenblick und die Harmonie der Welt. Vorgetragen von Iryna Dobryna. 

8-Das Gedicht „Ich möchte ein Lied werden“ ist ein zartes und tiefes Bekenntnis einer Seele, die nach Freiheit strebt, um den Menschen Freude und Trost in schweren Zeiten zu schenken. Vorgetragen von Nina Sapeha. 

9--Das Musikensemble „Zorezwit“ präsentiert das Lied „Hoffnung“ — über die Kraft, die Ukrainer auch fern der Heimat verbindet und ihnen hilft, ihre Kultur und innere Stärke zu bewahren. 

10-Über die Unbeugsamkeit des Geistes, die Treue zu den eigenen Idealen und die Bereitschaft, trotz aller Hindernisse für sein Ziel zu kämpfen, erzählt das Gedicht „Traum, verrate mich nicht!“, vorgetragen von Raisa Oseranska. 

11- Wiktorija trägt das Gedicht „Überall Weinen, Stöhnen und Klagen“ vor, in dem Lessja Ukrajinka zum aktiven Kampf für die Freiheit und zur persönlichen Verantwortung für die Zukunft aufruft. 

12- Patriotische Gefühle, grenzenlose Liebe zur Ukraine, Schmerz über das Schicksal der Heimat unter der Unterdrückung des Russischen Reiches sowie der Aufruf zur nationalen Befreiung des Volkes erklingen im Gedicht „Und dennoch schweifen meine Gedanken zu dir“. Vorgetragen von Lidija Komarowski. 

13- Das Gedicht „Contra spem spero!“, aus dem Lateinischen übersetzt als „Ohne Hoffnung hoffe ich!“, ist eine Hymne an die Unbeugsamkeit des Geistes, an den Optimismus unter allen Lebensumständen und an den Glauben an den Sieg. Vorgetragen von Anna Herasko. 

14-„Das Waldlied“ ist das bekannteste Drama der Schriftstellerin und wurde in viele Sprachen der Welt übersetzt. Es ist ein wahres Juwel der ukrainischen Literatur, das Volksmythologie, poetische Sprache und philosophische Gedanken über den Sinn des Lebens vereint. 

Eine szenische Darstellung eines Ausschnitts aus „Das Waldlied“ präsentieren uns Lena Slepchenko und Marija Matwijtschuk.
 
15-Den letzten Monolog der Mawka aus dem Drama-Fantasiestück „Das Waldlied“ — über die Unsterblichkeit der Seele und die ewige Kraft der Liebe — trägt Wiktorija vor. 

16-Das Musikensemble „Zorezwit“ schenkt uns in Begleitung der Bandura die Möglichkeit, die lebensbejahende Kraft der Worte des berühmten Gedichts „Ohne Hoffnung hoffe ich!“ besonders tief zu empfinden. 

Möge das Schaffen von Lessja Ukrajinka für uns Ukrainerinnen und Ukrainer in Deutschland eine unerschöpfliche Quelle der Kraft, Inspiration und Hoffnung auf die Zukunft sein. 

Mögen in unseren Herzen stets Liebe zur Ukraine leben, der Licht, Einheit und die Kraft schenkt, weiterzugehen.  

 Und möge diese Kraft des Glaubens, der Hoffnung und der Liebe Grenzen überwinden, unsere Menschen in der Heimat in Zeiten des Krieges unterstützen, ihnen Mut und Zusammenhalt schenken und den Frieden sowie den Sieg der Ukraine näherbringen. 





СЦЕНАРІЙ «Міні -випускний вечір в 11 класі -2021 рік»

 

***  Блок   ВСТУП  ( 4 уч )

  1. Шкільне дитинство дзвоником злетіло,

Доросле починається життя.

Нам щойно атестати всім вручили,                                 Марина

Путівку в невідоме майбуття.


  1. Ми два крила, що летимо в майбутнє,

Назустріч всім вітрам, лише вперед.                               Богдан

Нас всіх чекає радість незабутня.                                        

Ми віримо: щасливим буде злет!


  1. О мрії наші, зіткані з проміння

Вчительської любові і батьківського тепла,                     Оля

Здійснитися ви маєте неодмінно,

Бо школа нам багато знань дала!


  1.  Все, і все іще попереду:

      Цей день -  лише межа тонка,                                            Женя

     Дитинство залишилось на тім березі,                      

      Світанок долі жде мене, випускника.



*** Блок  Перша вчителька   (  4 учні)

 

1:  Як ви гадаєте, що відрізняє першокласника від усіх школярів?                            Альона

2: Маленький зріст і великий портфель                                                                              Наташа

3:  Один учень і кууууууча родичів.                                                                                   Віталій

4: Радісна усмішка і беззубий рот.                                                                                       Катя

1:  Все це так. Проте об’єднує усіх їх тільки вона – Перша вчителька!                       Альона

 

2: Дорогі наші, Наталя Павлівна і Людмила Миколаївна! ми щиро дякуємо Вам за те, що   вклали з самого дитинства у нас своє серце і душу.                                  Наташа    


3: ми дуже цінуємо тепло вашого серця і ніколи не забудемо Вашої щирості і відданості нам і своїй справі!                                                                                                     Віталій


4:Ми безкінечно вам вдячні за те, що були з нами з першого шкільного дня.

За те, що навчили нас читати і писати, навчили нас вчитись                      Катя


1: А ще за те, що саме ви відкрили двері у світ знань. Здоров’я вам, добра на довгі роки. Альона                      


*** Блок Батьки ( 3 уч)


  1. Позаду удачі і невдачі, сльози радості і печалі. Всі ці роки з нами були наші найближчі  люди,  наші батьки, які готували нас до дорослого життя, а тепер разом з вчителями вивели нас на цей шлях.                                                              Марина


  1.  Любі наші! Мамо! Тату! Дякуємо за те, що дали нам життя, що завжди любили й вірили в наші сили. Ваші натруджені руки, добре серце завжди допомагатимуть у житті, а промінь сімейного вогника світитиме в далекій і незвіданій дорозі.     Катя


  1. Рідні наші, дякуємо за те, що ростили нас, віддаючи свою молодість і життя, раділи та сумували разом з нами. Вибачте нас за всі прикрощі, що вам завдали, і повірте, що ми будемо гідними називатися вашими дітьми.                                             Даша


Блок вчителі  (6уч)

  1. Сьогодні радіють за нас, проводжаючи  на дороги самостійного життя ті, хто багато років розкривав перед нами таємниці наук, допомагав організовувати вечори, конкурси, готував нас до змаганнь.                                                Богдан                                                   

2. Ті, хто вболівав за нас не менше, ніж батьки, хто радів нашим успіхам і засмучувався через невдачі. Це – вчителі. Як часом важко було вчителям від наших нескінченних витівок.
                                                                            Оля

Сценка  «Звичайний день 11 класу»

На сцені 6 стільців, сидять 3 учнів. Заходить вчитель.

Вч: Добрий день.  О, як вас сьогодні багато!

 Відкриває журнал

Вч: Віталій є?

Уч:  Так він вчора ж був.

Вч: Богдан є?

Уч: Він завтра буде.

Вч: А Даша є?

Уч: Це ж перший урок, а Даша приходить до школи з другого уроку.

Вч: І Насті немає?

Уч: А Настя захворіла

Вч: А Женя де?

Уч: Женя повів Лену до медпункту.


1..Простіть нас, часто ми бували винні.

Переживань багато вам несли.                                               Даша

А часом були навіть… грубуваті,                                               

Образити вас інколи могли.


2. .Бувало, навіть, ми сміялись

Над вашою працею важкою,                                                   Альона

А ви нас завжди вибачали

І лиш хитали головою.


3. .І кожен день уперто нас навчали,

Як відрізнити де добро, де зло.                                                 Женя

І вірили, надію в те плекали,

Що проросте в душі у нас добро


4. Простіть за все, що було неприємним,                             Віталій

То було не навмисне, не зі зла.

І спілкування наше було недаремним.

Вам зичимо здоров’я і добра



***Фінальний блок ( 3)


  1. Ще мить – і назавжди залишимо школу,

Підемо всі в самостійне життя,                                           Настя

Та рідний поріг не забудем ніколи,

До нього серця наші знов прилетять!


  


2, Ну а сьогодні скажемо: « Прощай»

Рідній школі своїй, учителю й парті.                                  Оля              

Життя доросле! Ти нас зустрічай!

Ми доведемо, чого ми в світі варті!



     3. Наша мрія хай зіркою світить,

      Кличуть вдаль нас далекі шляхи.                          Марина

      Україно! Ідуть твої діти!

      Тож приймай їх в обійми свої!


ПІСНЯ «Гімн 1 школи»





Випускний вечір в 11 класі -2021 рік

 

***  Блок   ВСТУП  ( 8 уч )

 

1.Спадає голосів строката повінь,
Спливла у літо гомінка ріка,
й шкільне подвір’я одягло вбрання святкове,
Затамувавши подих: мить яка!

 

 2.Про цю хвилину мріємо щороку,
Її чекаємо, як вищої мети:
Випускники ідуть з останнього уроку,
Щоб вирушити у  нові світи.

 

3: Ось і настав цей радісний і водночас сумний день, день прощання з дитинством  зі школою, з рідними, затишними стінами, гомінкими коридорами, щирими друзями, добрими наставниками, люблячими батьками, рідною домівкою. 


4. Залишились позаду казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія шкільного дзвінка.

 Все це - позаду. А попереду самостійне життя.

 Хай же воно буде сповнене радістю, щастям, творчою працею. 


5. Досягти цього буде нелегко, адже від сьогодні кожен піде своїм шляхом, не озираючись, не чекаючи підказок, бо кожному доведеться самостійно шукати відповіді на безліч запитань.


6. І, щоб старт у доросле життя був значно легшим, щоб починався він із приємних спогадів про останній шкільний бал, ми зібрались сьогодні на це прекрасне свято. 

 

7. У школі світ навколишній відкрили,

Позаду іспити — серйозні й нелегкі.

Ідіть вперед в майбутнє незнайоме,

Чекає вас воно десь вдалині.


8.Атестат – документ про освіту,

Перепустка в нове життя

Посміхайтеся ж ,друзі, привітно

Кличе юність вперед в майбуття.


*** Блок  Перша вчителька   (  4 учні)

 

1. Народжується людина… Її життя починається світанком душі – дитинством. Залишається воно у пам’яті як потаємне і світле.

 

2. І скільки б не пройшло років, берег дитинства притягує до себе, повертає з найвіддаленіших куточків людської пам’яті…


3. Багато людей ще пам’ятає нас маленькими, дехто й  досі вважає  такими.

 

4. Ми, випускники вважаємо, звісно, інакше. Та й хіба можна повірити, дивлячись на таких дорослих, красивих, розумних, впевнених у собі юнаків та дівчат, що вони колись були маленькими.

 

1:  Дівчата, як ви гадаєте, що відрізняє першокласника від усіх школярів?

2: Маленький зріст і великий портфель.

3:  Один учень і кууууууча родичів.

4: Радісна усмішка і беззубий рот.

1:  Все це так. Проте  об’єднує усіх їх тільки вона – Перша вчителька!

 

2: Дорогі наші,                                                        ми щиро дякуємо Вам за те, що вклали з самого дитинства у нас своє серце і душу,  ми дуже цінуємо це і ніколи не забудемо Вашої щирості і відданості нам і своїй справі!


3.Ми безкінечно вам вдячні за те, що були з нами з першого шкільного дня.

За те, що навчили нас читати і писати,  а ще за те, що саме ви відкрили двері у світ знань. Здоров’я вам, добра на довгі роки.


*** пісня НА МОТИВ ПІСНІ "САЛЮТ, ВЕРА" (В. МЕЛАДЗЕ)  (весь клас)


1.Ось і закінчився останній день навчання 

І ми полинемо з тобою в майбуття. 

Веселий дзвоник пролуна для нас востаннє 

І вже назад немає учням вороття. 

З першого класу до миті прощання 

Разом ми були. 

Йшли на уроки до школи щорання 

Доньки і сини.

Приспів: 

Але тисячу раз буду згадувать я, 

рідний мій клас-наша дружня сім’я, 

МАНи, контрольні, цікаві свята 

Салют, Школа! 

Пані директорку, завучів, всіх, 

Милих, шановних вчителів дорогих, 

Що відкривали дорогу в знання 

Салют, Школа! 



*** Блок Батьки ( 12 уч)


  1. Позаду удачі і невдачі, сльози радості і печалі. Всі ці роки з нами були наші найближчі  люди,  наші батьки, які готували нас до дорослого життя, а тепер разом з вчителями вивели нас на цей шлях.


  1.  Ми розлітаємось,  але не спалюємо за собою мости, а залишаємо ту дорогу, яку ви проклали до наших сердець. І в цей радісний і сумний день ми говоримо вам спасибі.


  1. І нехай нам здається, що часом ви не розумієте нас, даремно хвилюєтесь, зайво переживаєте.  Така батьківська доля. Ще не раз ви підставите нам своє плече підтримки, так само будите хвилюватися, і переживати за нас.


  1.  Любі наші! Мамо! Тату! Дякуємо за те, що дали нам життя, що завжди любили й вірили в наші сили. Ваші натруджені руки, добре серце завжди допомагатимуть у житті, а промінь сімейного вогника світитиме в далекій і незвіданій дорозі.


  1. Рідні наші, дякуємо за те, що ростили нас, віддаючи свою молодість і життя, раділи та сумували разом з нами. Вибачте нас за всі прикрощі, що вам завдали, і повірте, що ми будемо гідними називатися вашими дітьми.



1.Я маю ангела, який своїм крилом мене постійно обіймає і як би мене тяжко не було, той ангел в мене смуток забирає


2.Він цінності передає мені. Навчив мене Всевишньому молитись. І в добрі, і в не дуже гарні дні душею перед Господом коритись


3.Я бачу ніжність в ангельських очах. Той погляд завжди є переді мною.

Його молитва завжди в небесах. За мене просить про щасливу долю.


4.Той ангел скромний, по душі тече любов його, і усмішка яскрава. Не раз схилялась на його плече: і плакала, раділа або спала


 5.Люблю його він друг найкращий мій. І все, що в світі маю я сьогодні: натхнення, віру, висоту надій…Подарував мені ангел Господній


6. Він доторкнувся шепотом душі, коли в колисці я малою спала.

Тому й звучать сьогодні вдячності рядки.


7.А хто цей ангел? Це є моя мама …



Учні дарують батькам паперових янголів


Блок вчителі  (6уч)


1. Сьогодні радіють за своїх учнів, проводжаючи їх на дороги самостійного життя ті, хто багато років розкривав перед ними таємниці наук, допомагав організовувати вечори, конкурси, змагання.

2. Ті, хто вболівав за них не менше, ніж батьки, хто радів їхнім успіхам і засмучувався через невдачі. Це – вчителі. .

 

3..Простіть нас, часто ми бували винні.

Переживань багато вам несли.

А часом були навіть грубуваті,

Образити вас інколи могли.


4. .Бувало, навіть, ми сміялись

Над вашою працею важкою,

А ви нас завжди вибачали

І лиш хитали головою.


5. .І кожен день уперто нас навчали,

Як відрізнити де добро, де зло.

І вірили, надію в те плекали,

Що проросте в душі у нас добро


6. Простіть за все, що було неприємним,

То було не навмисне, не зі зла.

І спілкування наше було недаремним.

Вам зичимо здоров’я і добра


***пісня«Alons dance» (весь клас)


Коли ми були малими, то ходили в дитсадок

Разом всі ми підростали й поспішали на урок

Часом нам все набридало, не хотіли йти сюди

А сьогодні ми без школи, всі як риба без води.



Останній рік тягнувся довго 

Нас лякало ДПА,

А коли ми ЗНО здавали в нас боліла голова .

Ми усе перетерпіли, випускний – нове буття.

Та ніколи не забудем шкільне життя.






«Лайкхаки від випускників».


1. Скільки проблем і неприємностей ми приносимо нашим вчителям. Як часом важко було вчителям від наших нескінченних витівок.


2. Тому сьогодні ми підготували для вчителів «Лайкхаки від випускників». 


У цьому сезоні особливо актуальні моделі, що забезпечують успішне виживання вчителя в суворих умовах шкільного середовища в час хронічних карантинів.

Модель перша і вона ж єдина, через свою багатофункціональність! Ідея моделі належить професору медично -педагогічних наук.

(На сцену виходить модель: костюм моделі включає протигаз, вогнегасник, міліцейську дубину, сумку з медикаментами, підзорну трубу, розкладачку, каску з лампочкою, пейджер і темні окуляри. Коментарі до моделі / читаються під плавну музику /)

1. Модель особливо актуальна в умовах протиепидемічних заходів в осередках інфекційних захворювань (протигаз) .

2. Зверніть увагу на компонент, з мотивуючою та направляючою функцію необхідну для створення робочої обстановки на уроках і встановлення свідомої дисципліни  (міліцейський кийок)

3. Необхідною деталлю костюма стає підзорна труба (каска з лампочкою) – яка дозволить вчителю розгледіти глибоко запалі в мозок знання учнів після довготривалого дистанційного навчання.

4. Сумка з медикаментами — вимога часу.  Може бути використана вчителем для себе або для доведених ним до відчаю учнів.

5. Розкладушка — універсал необхідна вчителю, забувшому про час і замкнутим в школі на ніч.

6. Елегантний головний убір завершує композицію, філософськи нагадуючи про те, що ніколи не знаєш, що  впаде тобі сьогодні на голову в стінах улюбленої школи!



***Фінальний блок ( 7+ 3)


  1. Шкільне дитинство дзвоником злетіло,

Доросле починається життя.

Нам щойно атестати всім вручили,

Путівку в невідоме майбуття.


  1. Хто я? Сьогодні випускник!

А завтра? Завтра невідомо.

Відкриєш двері в незнайоме -

До цього почуття я ще не звик.


  1. Ми два крила, що летимо в майбутнє,

Назустріч всім вітрам, лише вперед.

Нас всіх чекає радість незабутня.

Ми віримо: щасливим буде злет!


  1. О мрії наші, зіткані з проміння

Вчительської любові і батьківського тепла,

Здійснитися ви маєте неодмінно,

Бо школа нам багато знань дала!


  1.  Все, і все іще попереду:

Бал випускний – це лиш межа тонка,

Дитинство залишилось на тім березі,

Світанок долі жде мене, випускника.

 

  1. Ще мить – і назавжди залишимо школу,

Підемо всі в самостійне життя,

Та рідний поріг не забудем ніколи,

До нього серця наші знов прилетять!


  1. Ну а сьогодні скажемо: « Прощай»

Рідній школі своїй, учителю і парті.

Життя доросле! Ти нас зустрічай!

Ми доведемо, чого ми в світі варті!


***   пісня Максим Барских - Подруга ночь (до 1:55)


  1. Тільки-тільки пролунав дзвінок,

Та не покличе він нас на урок

Швидко рік закінчився

Хто як міг так і вчився

Та на серці жаль.

Розум каже : "Часу не гай,

Свою стежку скоріш шукай",

Але тягне до школи

Рідний вчитель мій

І на серці жаль.

ПРИСПІВ

Сьогодні ніч не будем спати,

Схід сонця треба разом зустрічати.

Сьогодні ніч не будем спати,

Кричіть : "Ура,настала випускна пора"

Випускна пора,випускна пора ( 2р)


2, С залу дивляться на нас батьки

Діти їх уже випускники

Знаєм зміни чекають 

Нас вони не лякають

Та на серці жаль


ПРИСПІВ

Сьогодні ніч не будем спати,

Схід сонця треба разом зустрічати.

Сьогодні ніч не будем спати,

Кричіть : "Ура,настала випускна пора"

Випускна пора,випускна пора ( 2р)



1. Вічні істини будемо знов відкривати 

Щоби зрештою кожен із вас зрозумів:

Шлях скінчився- але все одно це початок 

Це насправді початок для інших шляхів.


2. Погляньте, як сонце іскриться,

Новий прощаваючи день.

Рушайте на штурм таємниці

Під звуки небесних пісень.


3. Наша мрія хай зіркою світить,

Кличуть вдаль нас далекі шляхи.

Україно! Ідуть твої діти!

Тож приймай їх в обійми свої!



РОЗРОБКА відкритого заходу "Свято Вчителя"

І. Звучать позивні свята. Виходять ведучі.

                                                           

Ведуча. Доброго дня, дорога шкільна родино! В прекрасну пору року приходить до нас учительське свято. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям.

Ведучий. Шановні педагоги, щирі друзі та вірні наставники! Вас вітають ті, у чиїх серцях ви запалюєте багаття жаги пізнання, чистоту свого серця, своєї душі.

 Вам, людям нелегкої, але такої необхідної на Землі професії, ми складаємо сьогодні величальні слова подяки. Ми говоримо вам: "3 професійним святом! 3 Днем працівників освіти!" 


ІІ.   Слово директора школи.

ІІІ.   (На сцену виходять учні 11 класу). 

(Під звуки ніжної мелодії учні надсилають віршовані вітання)


1           Осіннє листя падає поволі, 

Вкриває землю дорогим шатром.

Це золото, дароване в знак долі,

Змальоване і пензлем, і пером.


2             Цей світлий день належить вам по праву.

Він сотнями осяяний зірок.

Плекаєте ви України славу

І нескінченний, мабуть, ваш урок.


3.   Із безлічі професій на Землі, 

              Які вже є, яких ще будуть вчити, -  

              Є головна, як віщий, сущий хліб, 

             І назва цій професії - Учитель. 

4.     Сьогодні – День учителя. В цей день 

               Ми кажемо звичайними словами: 

               Людського щастя вам, нових ідей, 

               Хай добра доля завжди буде з вами

 5.     Шлях пошуку, науки і дерзань – 

              Таку обрали ви в житті дорогу. 

              Тож здійснення всіх ваших сподівань, 

              Щоб ви відчули радість перемоги. 

              

 6.   Високих злетів, творчих перемог 

            Ми щиро всі бажаємо вам нині,

            І ще багато літ хай дасть вам Бог

            Трудитися в шкільній родині. 


  7.        Спасибі Вам, що Ви на світі є, 
            Що сієте добро, як щедрий колос. 
              Ми пам’ятати будем все життя своє 
              Ваш мудрий, тихий і спокійний голос. 

             


 8.         В цей святковий осінній час
            Прийміть побажання від нас!
            Хай буде здоров’я міцне, мов граніт,
            І з ним Вам прожити не менше ста літ.


9.         . Нехай життя квітує буйним цвітом

             І свято радісне приходить знов і знов.

             А доля хай дарує з кожним роком

             Вам щастя, радість, мудрість і любов. 

          

10.     І мрій, і бажань, і наснаги творити,

            Щоб серцю хотілося жити й любити!

            Хай учні шанують, повагу дарують,

            Злагода й мир у житті хай панують!

Разом Зі святом!

IV.     

Пісня « Любі вчителі» Наталі Май виконує учениця 11 класу Анастасія Майко.


V.

1.Учителю! Вклоняюся доземно

Перед великим іменем твоїм.

Вже проростають ті маленькі зерна

Під поглядом, як сонце золотим.


2.Учителю, ти наче нездоланність, 

Крізь все проносиш іскру доброти,

Щоб засвітити в серденьку дитячім

Вогонь священний розуму й краси


3.Учителю! І слів не підібрати,

Епітетів, метафор, порівнянь,

Щоб вдячності слова ці проказати

За все, що ти так щиро віддавав.


4.Учителю! Прекрасного ти гідний,

Бо вибрав у житті свою мету.

Від імені усіх кажу: “Спасибі
За вашу працю вчительську святу”.


Учениці 9 та 10 класів дарують хореографічну композицію


VI.


Привітати вчителів з цим прекрасним святом хочуть учні перших класів, тож зустрінемо гучними оплесками 


  1. У першу неділю жовтня 
    У вас професійне свято. 
    Сюди ми прийшли сьогодні 
    Сердечно вас привітати.
    2 Вчителька наша  - це фея:
    Вміє вона чарувать,
    Ми ж зумієм разом з нею
    Всі задачки розв'язать!

3. Сьогодні вітання щирі 
Ми вам принесли з любов'ю. 
Живіть у добрі і мирі! 
Хай буде міцним здоров'я!

4.Всі дні в вас хай будуть світлі! 
Не знайте біди ніколи! 
Хай буде найкраща в світі 
Улюблена наша школа! 

VIІ.

    1.Від будня до будня, від свята до свята 

      Пісню і слово ви нам дарували. 


  2. Ви - наші долі, ви - наші злети, 

      Ви нас лише доброму вперто навчали, 


   1.Мами духовні, а чим же віддячимо? 


2.Тим, що ми є. 

  І тим, що ми значимо. 


1. Тим, що ми будемо. 

  Тим, що ми створимо. 


2. Тим, що збудуємо. 

  Тим, що засіємо. 


1. Нивою тою, яку ми розоремо. 

  Тим, що в житті ми своєму зуміємо.


Ведуча.  Пропонуємо вашій увазі гумористичний подарунок від …….  ПРЕЗЕНТАЦІЯ

VIII   Ведучий.    Дуже часто ми  вгадуємо, про що ж мріє учитель? 

Ведучий.  Напевно, щоб усі учні втекли з уроку? 

Ведучий.  Чи може ,щоб зарплату підвищили хоч в 3 рази?

Ведучий.  Насправді – ні, все простіше.  

Для чого вгадувати, давай зі сценки «Вчительська мрія» про все дізнаємось.


Сценка «Вчительська мрія»     https://youtu.be/Bb5dtdVR4uE


  ІХ.    Ведучий.   Дорогі наші вчителі, вас прийшли привітати представники самої знедоленої частини учнів – учительські діти.  Прийміть вітання від всіх вчительськіх дітей, які вчаться, вчились і будуть вчитись у нашій школі.



Пісня «Маленькие дети на большой планете»   . Старші ведуть за руки молодших.  

                                                                                  

  1. Ми прийшли до вас на свято, не займем часу багато.

             Хочем дуже привітати, й сокровенне вам сказати.

            Любі мами, любі тата, зичим витримки й завзяття.

            Як же вам допомогти,   щоб ви нерви зберегли?


  1.  Бо шкільна ваша робота – це не головна турбота.

             Головне диктує час – треба думати про нас.

             Мама вчителька!? Щасливий!  Всі так заздрили мені, 

             коли з мамою до школи, ми ходили  день при дні.


  1.  Та яке там щастя,  Звідки? 

            Все не так як у людей!    І не заздрити – 

            жаліти, треба вчительськіх дітей.

            Спробуй в класі ворухнутись, чи з уроку утечи,

            Не дай Боже запізнитися, - знають враз про все батьки.

            Що всім можна – тобі Зась, не послухавсь – начувайсь!


  1. ТО не так ти одягнулась,

           « де ж  та совість твоя й стид, - чую майже щохвилини,-

           Ти ж учительська дитина». 

           Ну хіба не геноцид?  


  1.  Ввечері лягаю спати, прошу казку розказати,

          Як всім дітям перед сном.  Де там! – мама за столом!

           Пише, пише, щось листає і на мене не зважає.

           А що скаже – я й так знаю: плани тільки допишу, 

           І  контрольні перевірю- все що хочеш розкажу».  


  1.  Тільки я уже не вірю.

          Мовчки в ліжко я лягаю, покручуся й засинаю.

          А вві сні мама бачиться мені  лікарем, кондитером,

         Тільки не учителем!!!..


  1. От тому й кричати мушу

          І звертатись до людей.

          SOS! Рятуйте наші душі, 

         Бідних вчительських дітей!



Ведучий.   Хоч сьогодні – учительське свято, та хочеться привітати також людей, які працюють в нашій школі, але не викладають ніяких предметів. Адже вони також уболівають за наших учнів роблять так, щоб школа справді стала для всіх затишним рідним домом.


Хай щастям, веселістю повниться хата

Хай буде сім’я ваша мирна й багата,

Хай радісні й довгі пливуть ваші роки,

У всіх вас хай буде здоров’я нівроку.


Х.  Ведучий. Вірш за віршем, пісня за піснею, слово за словом – так і підійшло наше свято до кінця. Але ваше свято, любі вчителі, продовжується. Ще стільки добрих, хороших слів ви почуєте від людей. І всі вони будуть сказані від щирого серця.


               В цей день незабутній осінній святковий.  ( свято)

Нехай вчителям всім здоров’я прибуде,     ( здоровя)


               Хай доля учительська красною буде,          ( доля)

А рідна держава про вас не забуде,             (держава)


Рятує хай ангел-спаситель всіх вас,             (ангел-спаситель)

Щасливі й здорові були щоб весь час.         (щастя)


          Хай мрія прекрасна веде вас в життя,         (мрія)

Щоб ладилось все і велось до пуття.           (лад)


Хай ваша надія вам живить серця,               ( надія)

Натхнення і творчість дає без кінця.            ( творчість)


Не зникне хай віра в казки й чудеса,            (віра)

Хай будуть із вами любов і краса.                (любов)

Вед. ІІ: Дорогі вчителі! Нехай у ваших оселях завжди панує світло і злагода, в серцях – добро, в помислах – мудрість, над головою – мирне небо, у засіках – достаток, а нелегка педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності. !І завжди пам’ятайте, що заслуговуєте найголовнішого – бути щасливими!



ФІНАЛЬНА ПІСНЯ  

 

РОЗРОБКА відкритого заходу "Випускний 9 клас"

І. ВСТУП

Ведучий

Промчала весна, девята весна 

У стінах твоїх, ПЕРША школо,

 Про роки шкільні і радісні дні

Забути не можна, не можна ніколи

Ведучий

Усе було за девятьроків в школі:

Веселі жарти, спогади сумні.

Усе спливло…. І нині в дружнім колі

Згадаймо ті щасливі, не повторні дні!

ІІ КОМПОЗИЦІЯ 9-Б

  1. До неба музика сягає, наче мрія.

І тане в квітах урочистий зал.

В очах у кожного і радість,  і надія…

У нас сьогодні випускний прекоасний бал.

  1. Сьогодні нам лягли дороги дальні, 

І мерехтять зірки, і вабить висота,

І вальс одлунює прощальний

Над залою окрилено літа.

  1. Неначе вчора це було, 

А девять років вже минуло!

Немовби птах, той час летить, 

Життя біжить, життя біжить….


Хлопці(танець)- по рядку

9 років спливли над водою,

І виросли ми з тобою.

Так швидко проминув той час-

Серьозний життєвий крок чекає на нас!

Що буде далі,  Що далі,  А прсто бурхливе життя!


ІІІ. Спогади про початкову школу (9- А)

  1. Злились печаль і радість в одне ціле,

Вертає пам'ять нас до першого дзвінка.

До того дня, коли малих, не смілих

Привітно зустріла усіх наша школа гомінка!

  1. Ми в першім класі, Той малий Буквар,

Як таємницю, Ви для нас відкрили.

Ви, певно, мали надзвичайний дар,

Бо нам подарували дивні крила.

  1. Як Вам подякувать тепер за все?

За «двійку» навіть – усього бувало!

Любов до Вас у сердці пронесем

І вдячність у словах, та слів замало!

  1. Літі…. Літа…..

Що ж, не спиняйтеся, летіть!

І довгі дні несіть у забуття.

Ніщо не вічне – та мій перший вчитель,

Мій перший вчитель у душі моїй 

Живе усе життя!

ІУ.    НАВЧАННЯ ( 9-Б)

  1. Памятаємо , як страшно було переходити в таку невідому середню школу, знайомитись з новими ачителями, звикати до нових навчальних предметів, з острахом дивитись на височенних старшокласників!

  1. Ой, як ми тяжко працювали,

 Контрольні й заліки здавали.

Було «один», було і «два»,

Боліла часто голова, 

Косили око через парту

(кажу я щиро і без жарту)

  1. Наук багато ми вивчали:

Про Піфагора памятали,

І по-англійськи говорили, 

І формули напамять вчили.

Історію не  забували,

Ще й футбол  в спортзалі грали.

  1. Не все судилось вчитись нам-

Любили ще й повеселитись.

Після уроків розважались,

До свят всіляких готувались.

  1. Було цікаве в нас дозвілля:

І вечорниці на Андрія.

Зі святом матерів вітали, 

Англійською вистави грали.

  1. І «Міні-Міс», « Міс школи» теж –

Фантазіям не було меж.

Ночей не раз не досипали

Складали плани, мріяли і сподівались...


У.  БАТЬКИ (9-А)

1. Усім найкращим, що є у наших душах, своїми успіхами і досягненнями ми завдячуємо своїм батькам – найближчим людям на все життя.

2.  Провчилися з нами і мами і тата

Разом переходячи з класу у клас.

Їм правила всі довелося згадати

І, навіть,…..уроки робити за нас.

3, На батьківські збори ходили матусі, 

Хоч, правда, і тато був раз, може два.

А що було після – сказать не беруся, 

Не можу дібрати потрібні слова.

4,Були в нас «проколи» .Ну, що ж тут робити?

Щоденнику, друже, ми винні – прости!

Не раз довелося тебе нам губить-

Ми ж вас шкодували, шановні батьки!

______________________________________________________________________________


  1. Мама моя рідна і єдина, 

Ластівка добра і теплоти,

Я для тебе була і є дитина, 

І для мене найдорожча ти.

  1. Скільки ти зазнала болю й муки

У своєму нелегкім житті!

Я цілую ці дбайливі руки, 

Такі вмілі, ніжні, золоті!

  1. Спасибі, матусю, за те, що зростили,

Що ласку й любов віддаєш всю мені,

За те, що дорогу в життя ви відкрили,

Вклонюся низенько тобі до землі!


  1. Уклін тобі, мій рідний тато,

За те, що ласка в тебе є,

За те що можем в добрі жити

За те, що вмієш нас любити.

То ж будь щасливий ти без меж!

  1. Я рідко говорю, що я тебе люблю

Ти рідко чуєш те, що так мені потрібний.

Хоч ти завжди умів підтримати мене.

Спасибі тобі, рідний тату!

  1. Я памятаю все. З дитинства до тепер.

І знаю, що мені ти ладен все віддати.

І хочеться, щоб час усі проблеми стер.

Я так тебе люблю. Спасибі тобі тату….

9 б

  1. Спасибі вам мамо і тату

За теплоту і любов родинну,

За дружбу й спокій у сімї

І за турботу щохвилинну.

  1. За вашу відданість святу

Своїм, майже, дорослим дітям, 

За людяність і  доброту,

Ми вдячні вам за все на світі.

  1. Між нас не ляжуть вирвами роки,

Бо ваша кров пульсує в нашій долі….

Батьки і діти! Діти і батьки!

Нам нічого ділить на спільнім полі!

  1. Тож від дітей подяку шлемо нині

Й уклін земний батькам….Усій родині.

І хай ця пісня, що зараз пролунає,

Випускників з батьками в танці закружляє!

_____________________________________________________________________

УІ ВЧИТЕЛЯМ

  ( 9 – А)

  1. Слова подяки хочемо сьогодні висловити всім педагогам, які навчали та виховували нас протягом девяти років.

Ми пишаємося тим, що нам пощастило здобувати знання саме в нашій першій школі і саме у Вас, шановні наші вчителі.

Ми намагатимемося виправдати ваші сподівання. Щоб гордо нести імя випускника першої школи.

  1. Спасибі вам за розуміння,

ПІідтримку і веселий жарт,

За добре і повчальне слово,

 За перший досвід і за гарт.

  1. Бувало, біля дошки ми німіли, 

Забувши теорему чи вірші.

Спасибі, що ви ЛАГІДНО сварили,

Шановні, дорогі учителі!

  1. Та з кожним роком впевненішим кроком

Ми переходили із вами з класу в клас.

За вашу ласку і за нас тривогу 

Ми полюбили щиро й ніжно вас.

  1. За те, що ви були за батька й матір,

Учили жити чесно на землі,

Що нам не поспішали двійки ставить,

Спасибі, дорогі учителі!

__________________________________________________________________________

( 9-Б )

           1   Учителю, прийми уклін доземний

За щире серце і любов святу,

За людяність і чесний труд щоденний,

За відданість, а ще за доброту…


2.За те ,що ти даруєш дітям крила,

Щоб їм летіти у широкий світ.

За мрії світлі, знайдені вітрила

І за щасливий, радісний політ…


3,За кожен день і кожне щире слово,

За ніжність й ласку в радості й журбі.

За те, що в школі нам було чудово,

 Спасибі, рідний вчителю, тобі!

____________________________________________________________________________


УІІ. ТАНЕЦЬ «ВАЛЬС» ( 9-А)

____________________________________________________________________________


УІІІ.  ОДНОКЛАСНИКИ  ( 9-Б)

  1. Після такого чудового танцю невже можна уявити, що між однокласниками колись могли бути якісь серйозні  проблеми чи непорозуміння!

  1. Повірте, у житті своїм не раз

Згадаю весь наш дружний клас:

Чарівних, гамірних дівчат, 

Веселих розбишак-хлопят.

  1. Девять зоряних літ проминуло, 

Незабутніх, ясних шкільних літ.

І сьогодні, мов пташка з гніздечка,

Летимо ми в незвіданий світ.

  1. Однокласники, однокласниці!

Не забудемо друзів ніколи,

На вітрилах життя не погаситься

Вогник рідної школи!


ІХ.  ЗАКІНЧЕННЯ

Ведучий.

Любім життя, шануймо кожен день, 

Робім йому коштовні подарунки

З колосся золотого і з пісень,

З натхнення творчого, з окриленої думки.


Ведучий.

Із дружби, що не губиться в роках,

З любові, що палає, наче ватра,

Тримаймо майбуття в міцних руках ми.

У нас-безсмертя наше й наше завтра!


Ведучий.

І вже в круговерті життя, в години радості і печалі не забуваймо про грайливе дитинство, неповторні шкільні роки!


Ведучий.

І саме рядки та мелодія цієї особливої пісні, можливо, допоможуть нам памятати нашу рідну першу школу.


Разом «ГІМН ПЕРШОЇ ШКОЛИ»

В.  Дякуємо за увагу!

В.  Сподіваємось на нові зустрічі!



    


ПРЕЗЕНТАЦІЯ   "Організація навчально процесу на уроках математики для розвитку компетентностей учнів" 
(секція РМО вчителів математики серпень 2018р)



ПРЕЗЕНТАЦІЯ   позакласного заходу МАТЕМАТИЧНА ГРА "Що? Де? Коли?"






ПРЕЗЕНТАЦІЯ   виховної  години "УСВІДОМЛЕННИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ - ШЛЯХ ДО УСПІХУ"




РОЗРОБКА   виховної  години "УСВІДОМЛЕННИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ - ШЛЯХ ДО УСПІХУ"

Мета. Ознайомити учнів з типами професій,  формувати свідоме ставлення до вибору професії, розширити розуміння поняття «щастя», дізнатися про їхні інтереси, мрії, виховувати любов до праці, відповідальність, наполеглевість та саморозвиток.
 Обладнання. картки для розвивальної ігри «Прислівя» та для артистичного конкурсу
           «Театр професій»; інтерактивна дошка.
Епіграф. Виховувати дітей потрібно не для щастя, а для праці – і це принесе їм щастя.
                                                                                             ( К.Д. Ушинський ).
Хід виховної години
  1. Формування теми і мети виховної години ( слайд1,2)
Вже наближається той час, коли кожному з Вас необхідно буде зробити вирішальний вибір у своєму житті: вибрати свою професію, справу свого життя, роботу в якій ви зможете розкрити ваші найкращі якості, самореалізуватися як особистість.
  1. Проблемна ситуація
Розпочнемо нашу бесіду з оповідання великого педагога Ушинського, пропоную послухати оповідання « Два рала»
В одній майстерні, однім майстром, з одного й того самого шматка заліза було зроблено два рала. Одне рало попало в руки землемоба і від ранку до смеркання тяжко працювало в полі, а інше довго і без діла прлежало в теплій лавці купця. Рало, що було у землероба, блищало як срібро, було гостріще ножа і ще краще ніж, коли воно вийшло з майстерні. Рало ж, яке пролежало без усякої справи – потемніло і покрилося іржею.
- Скажи, будь ласка, від чого ти так блищиш? – запитало зашржавіле рало.
- Від праці. А якщо ти заіржавіло і зробилося гірше нж було, тоце тому, що весь цей час ти пролежало на боці, нічого не роблячи.
3. Інтерактивна бесіда
Діти, дайте відповідь на питання:
-          Чому рало, що попало  до землероба , блистіло, як срібло?
-          Що сталося з ралом, яке пролежало без праці?
-          Як ви вважаєте про кого це оповідання? Кого мав на увазі автор, говорючі про рала?
-          Який висновок можна зробити , прослухавши це оповідання?
( Праця прикрашає людину, а неробство – спотворює;
Тільки в праці можна проявити всі свої найкращі якості, без праці людина «заіржавіє»)


                                                        4 . Міні – лекція ( слайд 3)
Здавна люди надавали праці величезного значення. Багато стародавніх авторів розглядали працю як- моральний подвиг, як найкращий обовязок людини. Ідеал трудового життя наших прадідів – працелюбність, бережливість, порядок і чистота в господарстві. І в наш час людина в суспільстві ціниться за працею.
Праця- це джерело радості і задоволення. В трудовому колективі людина вчиться спілкуванню з іншими людьми, отримує можливість відчути силу і підтримку колективу. В праці людина мужніє як фізично так і духовно. Від праці залежить її добробут. Праця має велике особисте значення. Ми знаємо як щасливі ті люди , які багато чого вміють робити своїми руками, і як нещасні і безпомічні ті, хто нічому не навчився.
5. Гра «Прислівя»
Вчитель В Україні дітей з самого малечку привчають до праці. Нерідко батьки чи вчителі для виховання правил трудової поведінкивикорисиовують прислівя ти приказки. А чи знаєте ви прислівя та приказки про працю. Пропонюю вам скласти прислівя з поданих частин. ( слайд 4)
Будеш трудиться -
        а добрі справи.
Не одежа красить людину,
       колись був невмілий.
Щастя і труд
        від праці народ багатіє.
Без труда
        будеш кормиться.
Бджоло мала,
        а й та працює.
Не тим гарна, що чорноброва,
         немає плода.
Від дощу земля зеленіє,
        а тим, що діло робить.
Кожний майстер
         поряд живуть.


6. Профорієнтаційна робота

Вчитель. Вибір професії є дуже важливим для кожної людини, адже професійна діяльність займає значну частину життя людини. Хочу побажати вам займатися все своє життя улюбленою і цікавою справою. В Україні зареєстровано біля 7000 професій, а в світі -50 000 . Як же не загубитися в такому великому світі професій.
Вам необхідно знати, що всі існуючі професії можна розподілити на 5 типів.
Розглянемо кожний тип окремо( слайди 5-10)


                                            7. Формула вибору професії ( слайд 11)
Фахівці з профорієнтації встановили в чому секрет правильного вибору професії.
Це формула вибору професії:
 ХОЧУ+МОЖУ+ТРЕБА= УСВІДОМЛЕНИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ
Як пояснити цю формулу? У ній всього три величини:
-ХОЧУ, - це все, що мені подобається, до чого лежить душа, що вас цікавить, про що ви можете говорити, читати, думати, мріяти, ваші устрімління;
-МОЖУ, - це все, що мені під силам, мої здібності, нахили, фізичні можливості;
-ТРЕБА,- це все, що потрібно державі, суспільству в даний момент.
Разом виходить– УСВІДОМЛЕНИЙ ВИБІР ПРОФЕСІЇ це такий вибір, при якому враховані всі ці фактори..

8. Тестування ( слайд 13- 21)
Пропоную вам пройти тест, відповідаючи на питання, ви дізнаєтесь про свої внутрішні сили, можливості і отримаєте рекомендації по вибору майбутньої професії.


9. Хвилинка- веселинка ( слайд 22)
Вчитель. Серед учнів нашого класу є сміливі, є соромязливі, але майже всі є творчі і активні, і я знаю як ви полюбляєте артистичні конкурси.
 ПРОФЕСІЙНИЙ театр. За допомогою міміки, жестів, пантоміми зобразіть указану професію. А учні класу з задоволенням відгадать про кого йде мова.
Перелік професій: продавець, ветеринар, повар, музикант, лікар, військовий, водій, вчитель, пілот, артист балету, музикант, артист цирку, співак, хореограф, фотограф, художник.
10. Заключне слово( слайд23)


Вибір професії- це дуже важлива подія в житті кожної людини. Але яку б професію ви не обрали, вам завжди стануть в нагоді знання отримані в школі. Тому більше чи тайтесь, розширюйте сферу ваших інтересів, займайтесь саморозвитком. Завершимо нашу виховну годину висловом Чарльза Дарвіна «Якщо Ви вдало оберете професію і докладете в неї душу, то щастя саме знайде Вас»





ПРЕЗЕНТАЦІЯ   урок геометрії у 7 класі "Прямокутний трикутник"







ПРЕЗЕНТАЦІЯ   урок алгебри у 8  класі "Означення квадратного рівняння. Неповні квадратні рівняння"









ПРЕЗЕНТАЦІЯ    урок математики у 6 класі " Розв'язування задач за допомогою рівнянь"








ПРЕЗЕНТАЦІЯ      урок геометрії  у 7 класі      "Коло і круг" 






ПРЕЗЕНТАЦІЯ   урок математики 5 клас  "Порівняння, додавання та віднімання звичайних дробів"





Немає коментарів:

Дописати коментар